MUM VE DEKORASYON

1mumHer türlü ortamın en güzel aksesuarlarıdır mumlar, her ne kadar sofra ve romantizmi çağrıştırsa da dekorasyonun en önemli parçasıdır. Mumların kullanılmayacağı hiçbir ortam düşünemiyorum ya da mumlarla aydınlatılmış hiçbir ortamın olumsuz tepki alabileceğini.. Evimizin sofra düzeninden tutun da bahçesinden banyosuna kadar. Aynı zamanda işe yaramadığını düşündüğünüz, sıkıldığınız birçok objeyi mumlarla bir arada kullanarak çok keyif alacağınız köşeler oluşturabilirsiniz. Sahilden topladığınız rengarenk taşlarla, deniz kabuklarıyla, doğadan topladığınız bitki ya da dallarla, kabuklu kuruyemişlerle, evinizde çeyizinizden kalan dantellerle, sınırsız malzemeleri bir araya getirerek ortaya çıkacak her türlü görüntünün içinizi açacağına garanti verebilirim. Malzemeleri seçtikten sonra zevk ve hayal gücünüze kalmış artık.

Mumlar dekorasyonun en ekonomik halidir aynı zamanda. Fiyat aralıkları hiçbir zaman uçuk değildir. Rengarenktirler, mutlaka sizin en sevdiğiniz renk vardır aralarında.
Çeşitli boylarda vazolar, mum, en çok sevdiğiniz çiçek ve doğadan topladığınız taşlar. Sonuç muhteşem…D2
Dekor amaçlı üretilmiş ya da sıradan basit bir kavanozu bile birkaç farklı malzeme ve sıvılarla muhteşem bir obje haline getirebilirsiniz.D2
Bahçeler ve dış mekanlar da unutulmamalı. Yapılması gereken sadece mekan objelerini mumlarla bir araya getirmek ve keyifli bir ortam oluşturmak…
D3
Mumlarla bir aya gelebilecek en güzel malzemelerden biri de aynalardır. Mum ışığının aynayla birleşmesiyle oluşan aydınlık, hem rahatlatıcı hem de romantiktir. İnsan yüzünde ki en güzel çizgiler ışıkla birlikte aynaya yansır, belki de insanın en güzel halidir mum ışığında ayna karşısında olmak. Ayna ve mum. Ve yine güzel bir atmosfer, güzel bir dekor, veeee her ikisinin birleşimiyle insanın içinden taşan mutluluk duygusu.
dk9
Dekorasyonun yanı sıra sağlık ve güzelleşmek için oluşturulmuş mekanların vazgeçilmez bir parçasıdır mumlar. Bu da insanın ruh sağlığı üzerinde ki olumlu etkisini ortaya koyar.

Önceki Yazı:PATATES VE HAVUÇ ÇORBASI (+6 ay)
Sonraki Yazı:GRİ SİMLİ KAZAK nasıl örülür?
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.